Turystyka konna jest podstawowym kierunkiem naszej działalności.
Nasze konie to przede wszystkim konie ras, które kształtowały się w trudnych warunkach górskich: haflingery (Alpy) i hucuły (Karpaty), co uwarunkowało ich równoważone charaktery (i charakterki), odwagę, wrodzone predyspozycje do radzenia sobie w trudnych warunkach terenowych, wytrzymałość i odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne. 


   Wszystkie (na tą chwilę większość) konie przeszły pozytywnie próbę przydatności do pracy w turystyce i posiadają Licencje Koni Turystycznych.
Osoby prowadzące wycieczki i rajdy konne, obok odpowiednich uprawnień – przodownika turystyki konnej, instruktora jeździectwa, mają duże doświadczenie w dziedzinie turystyki konnej – doskonale znają okoliczne tereny, brały bezpośredni udział w wyznaczaniu i znakowaniu lokalnych szlaków konnych.

     W naszym ośrodku rocznie odbywa się kilkanaście tego typu wyjazdów.
Oferujemy nasze ulubione trasy, z którymi wstępnie można się zapoznać czytając ich opisy lub zadając nam pytania, na które chętnie odpowiemy.
Informacje o obecnie planowanych wyjazdach znaleźć można w zakładce WYDARZENIA.
Istnieje też możliwość wspólnego zaplanowania rajdu (ustalenia celu, długości poszczególnych odcinków, terminu) lub dostosowania naszych propozycji do potrzeb i możliwości gości.
Wycieczki i rajdy organizujemy dla grup 5-9 osobowych.

 

     WYCIECZKI JEDNODNIOWE

   Oferujemy przejażdżki i wycieczki jednodniowe do okolicznych atrakcji turystycznych przyrodniczych i kulturowych, takich jak Mauzoleum Schaffgotschów w Raszowie, Kolorowe Jeziorka, Zamek Bolczów w Rudawskim Parku Krajobrazowym, kompleks pocysterski w Krzeszowie wpisany na listę zabytków UNESCO, łowisko i smażalnia pstrąga w Grzędach.
Do udziału w niektórych wycieczkach zapraszamy również osoby nie jeżdżące konno, dla których znajdzie się wygodne miejsce na wozie/bryczce i możliwość spróbowania jazdy konnej w terenie z pomocnikiem prowadzącym konia (minimum 3 osoby chętne na tego rodzaju podróż).


   Koszt uczestnictwa w wycieczce wynosi średnio od 120 do 150 PLN i obejmuje, oprócz wynajęcia konia wraz z rzędem turystycznym i opieki osoby uprawnionej, również posiłek na trasie.

 

     RAJDY KONNE KILKUDNIOWE

     Szczególnie zapraszamy na kilkudniowe rajdy po Ziemi Kamiennogórskiej i okolicach, gdzie mamy do dyspozycji około 150 km oznakowanych szlaków konnych po stronie polskiej i połączenie z siecią szlaków czeskich oraz sprawdzone gospodarstwa agroturystyczne, które przyjmują gości na koniach. Znamy również wiele „nie oznakowanych szlaków konnych”, po których prowadzimy naszych gości do miejsc wartych odwiedzenia.


   Trasy przebiegają po urozmaiconych terenach. Naszym koniom staramy się zapewnić wygodne podłoże, a jeźdźcom dodatkowe atrakcje zarówno dla ciała i dla ducha i umysłu wykorzystując lokalne zasoby turystyczne; przyrodnicze, kulturowe i także te związane z dobrze rozumianą cywilizacją (gospodarstwa agroturystyczne z klimatem i dobrym jedzeniem i łazienką, wiejskie sklepiki z rzadka po drodze).


   Koszt uczestnictwa w rajdach konnych wynosi średnio 200 PLN/os./dzień minus 50 PLN (tzn. rajd dwudniowy kosztuje 350 PLN/os., a trzydniowy 550 PLN/os.) i obejmuje wynajęcie konia wraz z rzędem z sakwami, nocleg, wyżywienie (śniadanie, prowiant na drogę i obiadokolacja), przewóz bagażu oraz opiekę osoby uprawnionej – Instruktora Jazdy Konnej lub Przodownika Górskiej Turystyki Jeździeckiej.


    Przy dłuższych rajdach istnieje możliwość negocjacji ceny.